Тренажер АЕС

У листопаді 2019 року відбувся прийом делегації Міністерства енергетики США з метою ознайомлення та пошуку шляхів покращення підготовки фахівців з Атомної енергетики за спеціальністю 143 на теплоенергетичному факультеті КПІ ім. Ігоря Сікорського. Було продемонстровано заняття на аналітичному тренажері ВВЕР-1000 МАГАТЄ та зазначені його недоліки. Це надало поштовх для обговорення можливості передачі на кафедру Атомних електричних станцій та інженерної теплофізики більш досконалого сучасного тренажеру. Так почався проєкт міжнародної технічної допомоги «Впровадження навчання на базі тренажера з метою заміщення Севастопольського національного університету ядерної енергетики та промисловості (проект «Тренажер»)».
На теперішній час була підготовлена та узгоджена з американською стороною номенклатура та характеристики обладнання для тренажеру. Сам проєкт зареєстровано у Секретаріаті Кабінету Міністрів України 30.04.2021р., що дозволило почати процедуру закупівлі обладнання для тренажеру у США. Відремонтовано приміщення 709-5, встановлено кондиціонера, зроблена заміна електричної проводки та облаштована мережа інтернет, встановлена сучасна мебель. У якості моделі тренажеру буде використано модель оновленого повномасштабного тренажеру енергоблоку №3 Рівненської АЕС за технологією 3RTYMFSTERTM відомої американської компанії Western Services Corp., яка застосовується для тренування операторів БЩК.
Постачання, монтаж та наладка тренажеру планується у серпні 2021 року і вже у вересні буде розпочато виконання перших лабораторних робіт.