Внесок науковців ТЕФ у реалізацію ряду космічних проектів

Декан теплоенергетичного факультету професор Євген Письменний розповів про внесок науковців ТЕФ у реалізацію ряду космічних проектів, в минулому – тих, що здійснювалися СРСР, а в останні роки – США, Німеччиною, Японією.
Саме на ТЕФ вже не одне десятиліття проводяться дослідження і розробки теплових труб, що застосовуються в системах терморегулювання апаратури космічних апаратів.

Старший науковий співробітник ТЕФ професор Володимир Кравець розповів про розробку теплових труб для модуля MASCOT, яку здійснила групи науковців під його керівництвом. Модуль MASCOT здійснив посадку на астероїд Рюгу у жовтні минулого року (див. «КП» від 21 лютого 2019 р.).

Старший науковий співробітник ТЕФ Борис Рассамакін зробив повідомлення на тему «Участь КПІ у створенні серії наносупутників типу CubeSat». Група науковців і студентів, яку він очолює, розробила і виготовила перші українські наносупутники – «PolyITAN-1» і «PolyITAN-2-SAU», які були виведені на навколоземні орбіти. Нині група працює над розробкою нових наносупутників.
Докладніше https://kpi.ua/node/17398